Kurz učitele autoškoly

Staň se učitelem autoškoly a změň dopravu ve svém městě

STAŇ SE SOUČÁSTÍ NEJVĚTŠÍ AUTOŠKOLY V ČR NEBO SI ZALOŽ VLASTNÍ POBOČKU VE SVÉM MĚSTĚ, SE VŠÍM TI POMŮŽEME.

Proč se stát učitelem autoškoly

 • Stabilní práce s posláním.
 • Veď nové řidiče k zodpovědnosti.
 • Získej zajímavou práci s mladými lidmi.
 • Staň se součástí autoškoly NOBE,
 • nebo si otevři vlastní autoškolu.

GARANTKA PROJEKTU A MENTOŘI UČITELSKÝCH KURZŮ

Dagmar Nosková se věnuje přípravě učitelů autoškol od roku 1989. Byla jednou z prvních žen, které v Československu učily v autoškolách a za svou 33letou praxi vyškolila přímo a následně také přes své mentory více než 500 lektorů.

Dagmar Nosková, garantka projektu Pojď to změnit

Ing. Michal Drexler
MENTOR

OSTRAVA

Michal je mladý, ale cílevědomý mentor. Přípravou prošel teprve nedávno, ale je to dobrý a svědomitý kouč. U komise má dobré jméno a dokáže vás skvěle připravit.

MILAN ŠMÍD
MENTOR

PRAHA

Milan je zkušeným hráčem našeho týmu. Více než pětiletá praxe ho staví na piedestal mentorů v rámci celé republiky. Dlouho dělal asistenta výuky budoucích lektorů pod dohledem Dagmar Noskové a před pražskou komisi přivedl už desítky lektorů.

ING. MIREK NĚMEC
MENTOR

BRNO

Mirek je velice lidský a pilný mentor. Výborně vychází s brněnskou komisí a se svou manželkou Zdenkou tvoří skvělé duo tamní pobočky. Nejlepší volba pro uchazeče o učitelský kurz na celé jižní Moravě.

KAREL ŠPUNDA
MENTOR

OLOMOUC

Karel je velice trpělivý a milý mentor. 25 let byl ředitelem dopravy v zahraniční společnosti, kde sbíral zkušenosti a už přes dva roky se intenzivně věnuje přípravě žáků a nových učitelů v autoškolském oboru.

PAVEL PODLUCKÝ
MENTOR

HRADEC-KRÁLOVÉ

Pavel je elegán, tvrďák a přesný mentor, který výborně připraví i slabší uchazeče. Zákony má v malíku a nováčci se pod jeho taktovkou školí rádi. Komise si ho váží a má skvělé výsledky.

ANTONÍN BLÁHA
MENTOR

PLZEŇ

Mladý mentor, který sesbíral tunu zkušeností v Praze pod taktovkou Milana Šmída a Dagmar Noskové. Těšil se oblibě jak u Pražských komisařů, tak na něj velmi dobře reaguje komise v Plzni. Pohodový výklad mu je vlastní, ale nemyslete si, že Vás nechá vydechnout. U Tondy jste v dobrých rukou.

Zdeněk Fraczkiewicz St.

PRAHA

Zdeněk je výborný lektor s dlouhou praxí na Pražské pobočce. Odchoval již mnoho řidičů a stal se i mentorem nových učitelů. Výuce nových lektorů se věnuje o víkendu a jeho předností je přesnost a zodpovědná ruka. U komisařů má dobré jméno a komise v něj má důvěru. Skvělá volba pro každého budoucího učitele.

NÁŠ TÝM ČÍTÁ VÍCE NEŽ STO ČLENŮ. PŘIDEJ SE K NÁM.

SLÁVEK

UČITEL PRAHA

Přísný lektor s dobrými výsledky a rovný chlap. Specialista na výcvik po odebrání řidičského průkazu, matador našeho oboru.

MICHAL

MENTOR OSTRAVA

Michal je mladý, ale cílevědomý mentor. Přípravou prošel teprve nedávno, ale je to dobrý a svědomitý kouč. U komise má dobré jméno a umí své žáky skvěle připravit.

BÁRA

ASITENTKA PRAHA

Barča je osobní asistentka ředitele. Když nedoženete po telefonu Patrika, volejte Báře, ta ho najde, i kdyby se schovával. Můžete s ní řešit i všechny záležitosti ohledně učitelských kurzů a je velmi diskrétním důvěrníkem ohledně problémů spojených s průběhem kurzu.

ZDENĚK

LEKTOR PRAHA

Covid mu odložil nástup, ale zkoušky na lektora udělal na první pokus, což v Praze není rozhodně běžné. Tvrdě pracující lektor, který rozšířil naše řady v roce 2020 a získal si komisaře dobrými výsledky a žáky milou, ale přímou rétorikou.

ZDENIČKA

ASISTENTKA BRNO

Naše úžasná Zdenička, pečlivá asistentka druhé nejvytíženější pobočky. Milá, vždy připravená vám pomoci s jakýmikoli dotazy.

MIREK

MENTOR BRNO

Trpělivý a obětavý učitel, velmi oblíbený u komisařů. Dlouholetá praxe a klid jsou jeho dva základní pilíře. Se svou paní vede brněnskou pobočku a oba tvoří nerozlučné duo.

RENÉ

UČITEL PRAHA

Renek je milý a zkušený učitel. Člen motorkářského klubu, dá se s ním pokecat o všem. Má hezké výcvikové vozidlo a dobré výsledky u zkoušek.

MILAN

UČITEL
BRNO

Starý praktik a velmi uvolněný učitel. Zodpovědný, pracovitý a klidný. Ví, co chce: abyste byli úspěšní nejen u zkoušky, ale i po celou dobu, co se pak budete pohybovat v ostrém provozu.

RADOVAN

LEKTOR BRNO

Mladý, precizní a cílevědomý lektor. Navzdory velké oblibě mu nechybí skromnost a zápal. Bývalý šéf výcvikového střediska hasičů. Skvělý hráč našeho učitelského oddělení.

VLADIMÍR

LEKTOR BRNO

Usměvavý a pohodový lektor a skvělý hráč na kytaru, který stejně jako kolega Milan Voltr věnoval svou dřívější profesní kariéru autobusové dopravě. Moc dobrý učitel, je permanentně na pohodu a zaručeně to přenese za volantem i na vás.

PATRIK

ŠÉF

Vysmátý, hodně na pohodu. Patrik vede firmu od roku 2008 a vytvořil z ní největší společnost ve svém oboru v ČR. Umí lidi motivovat, výzvy mu nejsou cizí.

HONZA

ASISTENT PRAHA

Má kancelář v Bohdalecké, kde se s ním můžete setkat i osobně. Neváhejte se ho zeptat na cokoli ohledně závěrečných zkoušek.

MARIÁN

LEKTOR OSTRAVA

Elegantní distingovaný pán s přehledem, který se rád směje. Přesný, mírný, milý a velice slušný člověk. Pokud hledáte klid a rozvahu, Marian je váš člověk.

LUDVÍK

LEKTOR SENIOR

První absolvent lektorského kurzu pod vedením zakladatelky Dagmar Noskové. Učitelské oprávnění získal v roce 1992 a od té doby to je náš Ludvík. Dvacet let učil učitele učit! Legenda, v oboru jej zná každý.

MÍLA

UČITELKA OLOMOUC

Usměvavá a tvrdě pracující parťačka olomoucké pobočky. Jako učitelka v autoškole je zatím nováčkem, ale se svou veselou povahou a nadhledem je sluncem nejen pro studenty, ale i pro celý hanácký tým.

JIŘÍ

UČITEL OSTRAVA

Jiří pomáhal vybudovat učitelské oddělení druhé generace lektorů NOBE po roce 2008. Dlouholetý člen a bývalý manažer učitelského oddělení. Dnes je na zaslouženém odpočinku, ale doma ho neudržíte. Přesný a zodpovědný lektor se skvělými výsledky.

MILAN ZLATÝ

UČITEL OSTRAVA

Úžasný chlap, celý svůj život se věnuje výchově mládeže v sociálních službách. Jeden z prvních lektorů z původní generace a člen rodiny NOBE od roku 1993. Psycholog, diplomat a muž se širokým úsměvem a úžasnými výsledky.

RADEK

LEKTOR BRNO

Sportovec tělem a i duší, dynamicky smýšlející lektor a rocker, bývalý obchodník a komunální politik. Dnes patří k super lektorům, věčně oplývá dobrou náladou a je odhodlaný vás dovést k úspěšně zvládnuté zkoušce.

Proč dělat kurz na učitele autoškoly u NOBE?

 • 31let zkušeností s výcvikem řidičů.
 • Naši mentoři jsou součástí zkušební komise.
 • Více než 100 lektorů k dispozici pro praktický výcvik.
 • Flexibilní výukové časy vč. víkendů.
 • Volitelné on-line konzultace každou neděli večer.

PODMÍNKY PŘIJETÍ A CELKOVÁ NÁROČNOST KURZU

ZÁKONNÉ PODMÍNKY PRO PŘIJETÍ DO KURZU

Chcete-li působit pouze jako učitel praktického výcviku, tedy chcete jezdit v autě, ale neláká vás přednášet v učebně, postačí, pokud jste vyučeni ve strojním oboru. !!POZOR číslo Vašeho oboru musí začínat číslovkou 23-strojírenství a strojírenská výroba a nebo číslem 37-doprava a spoje dle nařízení vlády č. 211/2010 Sb.  

Pokud byste však zatoužili vzdělávat budoucí řidiče nejen ve vozidle, ale i teoreticky nebo byste se chtěli stát mentorem, případně si založit vlastní pobočku, či dokonce vést svou autoškolu, potřebujete minimálně maturitu.

ČASOVÁ NÁROČNOST

Délka kurzu se odvíjí především od časových dispozic jednotlivých uchazečů. Celý kurz lze absolvovat prakticky za jediný měsíc. Jde především o to, jak intenzivně se tomu věnujete. Průměrná délka kurzu se však pohybuje od dvou do čtyř měsíců.

Příprava učitele autoškoly v naší autoškole probíhá v Praze, Ostravě, Brně, Hradci, Olomouci . Uchazeči se zpravidla scházejí jednou týdně v odpoledních hodinách (po práci nebo o víkendech) a nebo na online konzultacích. Převážná většina budoucích učitelů autoškoly během přípravy navštěvují standardní zaměstnání, takže dle svých časových možností docházejí i na individuální konzultace.

PROFÍCI ZA ZÁDY

Bez solidní autoškoly, která je na trhu známá a profesionálních mentorů, kteří požívají důvěru členů komise, to není žádný med. Ale nebojte se, zvládli to stovky lidí před vámi, zvládnete to i vy. Zkouška se skládá ze šesti dílčích částí a vše se odehrává před zraky pětičlenné komise příslušného krajského úřadu. Jedním členem je zkušený lektor, který vás po celou dobu kurzu na zkoušku připravoval.

OBSAH ZKOUŠKY

 • standardní testy, které skládáte v běžné autoškole
 • ústní zkouška ze souvisejících předpisů (zákony a vyhlášky spojené s provozováním autoškoly)
 • ústní zkouška z nauky o konstrukci a údržbě vozidla
 • ústní zkouška ze znalosti zákona 361/2000 Sb.
 • praktická jízda v roli žáka
 • praktická jízda  roli učitele

Barbora je váš osobní asistent pro kurz učitele autoškoly

 • Kurz můžete zaplatit ve dvou až 36 splátkách.
 • Poskytujeme odbornou asistenci pro zpětné financování z Úřadu práce.
 • Využijte telefonní podporu každý pracovní den od 10 do 18 hodin nebo Báře zašlete své dotazy na níže uvedenou e-mailovou adresu.

JAK JE UČITEL AUTOŠKOLY V NOBE PLACENÝ A JAKÉ JSOU DALŠÍ MOŽNOSTI SPOLUPRÁCE?

Níže uvádíme průměrné výše výdělků po dokončení kurzu učitele autoškoly.

Nabízíme tři druhy spolupráce podle toho, jak jste v oboru dlouho a jaké máte priority.

Práce učitele autoškoly se dá provozovat i jako slušný přivýdělek při současném zaměstnání. Mnoho našich stálých učitelů si chtělo tuto profesi zpočátku jen vyzkoušet – a už jsou u nás mnoho let.

U všech možností spolupráce uvádíme průměrnou výši finančního ohodnocení, ale nejsou výjimečné ani odměny vyšší.

UČITEL PRACUJÍCÍ V RÁMCI NAŠÍ POBOČKY (S NAŠÍM VÝCVIKOVÝM VOZIDLEM)

Možnost vhodná pro nováčky, kteří si chtějí profesi nejprve osahat, ale nemají vlastní vozidlo, nebo pro zkušené učitele nespokojené v současné autoškole.

V podobné pozici si u nás lektor vydělá od 400 do 600 Kč za jednu lekci (2× 45 min.).  K tomu přibudou příplatky za vedení zkoušek a kolegů (manažerský příplatek) a další bonusy.

UČITEL PRACUJÍCÍ POD NAŠÍ POBOČKOU (SE SVÝM VÝCVIKOVÝM VOZIDLEM)

Tato možnost je vhodná pro ostřílené jedince v oboru, kteří již vědí, co chtějí, mají bohaté zkušenosti a chtějí je efektivně uplatnit. Máte vlastní auto a chtěli byste přejít z jiné autoškoly k nám? Nebo jste ještě učitele autoškoly nikdy nedělali a chtěli byste absolvovat kurz a rozšířit náš tým, ale nechcete se s nikým dělit o auto? Určitě máme práci i pro vás.

Lektor si u nás v podobné pozici vydělá od 550 do 700 Kč za jednu lekci (2× 45 min.) a dostane příplatky za vedení zkoušek, kolegů (manažerský příplatek) a další bonusy.

VEDOUCÍ VLASTNÍ POBOČKY VE SVÉM MĚSTĚ

Měli byste zájem učit v autoškole, ale města, kde působíme, jsou pro vás příliš vzdálená? Není problém, s třicetiletými zkušenostmi v oboru můžeme založit pobočku přímo pro vás ve vašem městě. Postaráme se o reklamu, vozový park, administraci i o daně a právní služby, prostě o vše, co by vám mohlo bránit v tom stát se dobrým učitelem.

Pokud by vás zajímala tato možnost spolupráce, musíte se nejprve osvědčit v jednom z našich týmů v nejbližším městě, nebo pokud by vaše pobočka byla příliš vzdálená, musel by se za vás zaručit váš mentor.

Finanční ohodnocení je pak podobné jako u lektora s vlastním výcvikovým vozidlem, ale během let se zvyšuje díky rozšiřování týmu.

Vedoucí vlastních poboček se během několika let stávají mentory, a tedy dalšími pilíři rodiny NOBE.