Autoškola – Kurz učitele autoškoly

 • Ostrava !!!

 • Praha

 • Chcete se stát instruktorem v autoškole a víte, že by Vás práce učitele autoškoly bavila? Čtěte dále a zjistěte více o této zajímavé a skvěle honorované profesi.

  KURZ – UČITEL AUTOŠKOLY – ZÁKONNÉ PODMÍNKY PŘIJETÍ DO KURZU:

  • věk – od 24 let
  • 3 roky držení řidičského oprávnění té skupiny, kterou máte zájem vyučovat
  • ukončené středoškolské vzdělání s maturitou či vyučení ve strojním oboru (např. automechanik či zámečník) – pouze u rozsahu POP
  • uchazeč (zájemce o práci učitele autoškoly) nebyl během posledních tří let soudem či jiným správním orgánem uložen trest spočívající v zákazu řízení

  DÉLKA KURZU

  Délka kurzu záleží především na uchazeči o místo učitele autoškoly. Někteří jsou schopni úspěšně absolvovat kurz prakticky do měsíce. Jde především o to, jaké úsilí tomu věnujete. Průměrná délka kurzu však činí 2 měsíce.

  Výuka učitele autoškoly (lektora autoškoly) u nás probíhá převážně v Praze a Ostravě. Pravidlem je, že se uchazeči scházejí 2x týdně v odpoledních hodinách (po práci). Mnoho budoucích učitelů však během přípravy navštěvuje standardní zaměstnání, takže dochází také na individuální konzultace (dle časových možností).

  ZKOUŠKA KURZU – UČITEL AUTOŠKOLY

  60w4yrz6

  Bez autoškoly a profíků, kteří mají důvěru u komise to není žádný med. Zkouška se skládá ze šesti dílčích zkoušek před komisí příslušného dopravního úřadu. Jedním členem komise je zkušený lektor, který Vás po celou dobu kurzu bude připravovat.

  OBSAH ZKOUŠKY:

  • testy – standardní testy, které skládáte v autoškole
  • ústní zkouška ze souvisejících předpisů – jedná se o zákony a vyhlášky spojené s provozováním autoškoly
  • ústní zkouška z nauky o konstrukci a údržbě vozidlaosvědčení
  • ústní zkouška ze znalosti zákona 361/2000 Sb.
  • praktická jízda – jako žák
  • praktická jízda – jako učitel

  Po úspěšném složení zkoušky získá absolvent kurzu učitele autoškoly profesní osvědčení a titul mistra řízení motorových vozidel.  Viz napravo.

  NA JAKÝ HONORÁŘ SI MŮŽE INSTRUKTOR / UČITEL AUTOŠKOLY PŘIJÍT? MŮŽE TUTO PROFESI DĚLAT TAKTÉŽ PŘI STÁLÉM ZAMĚSTNÁNÍ?

  Odměny se pohybují okolo 110-170,-/45 min.  Jelikož si učitel autoškoly domlouvá lekce se svými žáky sám, plánuje si svůj čas v závislosti na svém čase a časových dispozicích svých žáků.

  Mnoho autoškol také umožňuje pracovat na dohodu.

  Jestliže si učitel obstará své vlastní vozidlo, stává se časově mnohem nezávislejším a pobírá mnohem vyšší provize (plat). Své vozidlo může také autoškole pronajmout a tím uhradit mnohdy veškeré náklady na případný leasing, či z pronájmu získávat pasivní příjem. Naše autoškola může zajistit učiteli autoškoly velmi zajímavé možnosti financování vozu, případně s financováním pomoci.

  IMG_09

  ÚŘAD PRÁCE PROPLÁCÍ CELÝ KURZ!

  Kurzovné není levnou záležitostí. Každý člověk, a to i ten, který není veden na úřadu práce, má nárok na rekvalifikaci v hodnotě 50.000,- Kč každé 3 roky. Administrativa spojená s tímto úkonem je nám dobře známa a pomůžeme Vám ji vyřídit!

  Úřad proplácí kurzovné po úspěšném složení zkoušky, proto je nicméně nutné uhradit kurz z vlastních zdrojů a po složení zkoušky Vám bude následně kurz v plné výši proplacen.

  PRÁCE INSTRUKTORA AUTOŠKOLY A JEJÍ BUDOUCNOST:

  Mít řidičský průkaz skupiny B je v dnešní době nutností. „Budoucí řidiči dospívají a čekají nás velice silné ročníky,“ říká Patrik Nosek, ředitel autoškoly NOBE.

  Jen v Ostravě je autoškol přes 70 a Praha se může pochlubit více než pětiset autoškolami. Dobrých učitelů autoškoly je však jako šafránu a proto se stává, že lektor jezdí i pro více autoškol najednou.

  CO O PRÁCI ŘÍKAJÍ SAMOTNÍ LEKTOŘI? „UČITEL MUSÍ BÝT TAK TROCHU CHAMELEON…“

  Přečtěte si článek o lektorech, kteří se k této profesi dostali od oborů, jež byste spíše nečekali. Srovnání výuky v PRAZE i OSTRAVĚ!

  Článek Drahoše Noska (spoluzakladatel a jeden z profesně nejstarších lektorů):

  DRAHOŠ 1 - CL  DRAHOŠ 2 - CL  DRAHOŠ 3 - CL

  Příběh Vladimíra Fuska (mnohonásobný držitel titulu lektor roku a mentor NOBE):

  LADA - 1 - CL LADA - 2 - CL

  Největší a nejlépe hodnocená autoškola v ČR pro skupinu B.

  • JAK SI VYBRAT KURZ UŠITÝ NA MÍRU? VŠE SE DOZVÍTE V TOMTO KRÁTKÉM VIDEJKU!

  • PROČ NOBE? ZA 46 SEKUND MÁTE JASNO!

  • CHCETE SLOŽIT ZKOUŠKU NA 1. POKUS?

   zkouška na 1 pokus

   Připravili jsme pět nejčastějších chytáků komisařů, které lámou vaz. Seznamte se s nimi a zvyšte svou úspěšnost u zkoušky na trojnásob.

   Uchazeči se naučí řídit od A-Z, ale existují chyby, které komisaři neakceptují. Naučte se jim předcházet a uspějte na první pokus.