Autoškola sadí stromy

Pomáhejme přírodě společně

Stromy jsou pro nás životně důležité. V půdě zadržují vodu, které se nám občas výrazně nedostává, kořenový systém brání jejímu vysychání, zvlhčují vzduch a chrání nás před povodněmi. V neposlední řadě jsou tou nejlacinější klimatizací na světě, vytvářejí kyslík a v souvislosti s dopravou hlavně pohlcují škodlivé CO2, které se podílí na vzniku skleníkového efektu. A protože lidem v Autoškole NOBE není jedno, co se se světem kolem nich děje, rozhodli se aktivně zapojit do péče o naši přírodu.

3 stromyza 17denní kurz

2 stromyza 26denní kurz

1 stromza ostatní kurzy

Inspirovala nás Michaela Weissová

Zakladatelkou ekologické organizace HfT je Michaela Weissová. Na projektu spolupracuje s odborníky z oblasti ekologie, hydrobiologie, lesnictví, arboristiky a permakultury. Její vizí jsou zdravé biodiverzní lesy plné rozmanitého života všech forem, včetně společenství ptáků, hmyzu, rostlin, hub a dřevin, o něž s láskou a úctou se svými lidmi pečuje. Utváří širokou komunitu podobně naladěných lidí, kteří se dobrovolně hlásí k ochraně a sázení stromů v ČR, zejména na místech zničených kůrovcem.

Dobré nápady je potřeba podpořit

Autoškola NOBE se k této výzvě s plnou vervou hlásí a za každý kurz započatý ve všech svých pobočkách po celé zemi nechá HfT vysadit nejméně jeden další strom. Připojte se k rodině NOBE a společně pomozme našim lesům vyrůst do původní krásy a mohutnosti.

Motto organizace Home for Trees:

„Když odejdou ze světa peníze, nic se nestane. Když odejdou ze světa stromy, je konec.“