Covid-19

Na začátek hlavní info k 26.11.2020, níže pak detailně

PES štěká, ale snad už brzo kousat nebude, a všichni v to doufáme.  Co však víme, shrneme v tomto odstavci.

Od tohoto pondělí 23.11.2020 vláda povolila zkoušky v autoškole, ale nedovolila doplňkový výcvik (cvičné jízdy před zkouškou). To je však všem studentům na nic, protože přes měsíc nebyli v autě. Takže můžeme dělat jen zkoušky z testů, ale než nám magistráty přidělí první termíny, bude už PES 3, a bude povoleno od 30.11.2020 vše.

V tomto týdnu jsme však nelenili, a všechny čekající absolventy našich kurzů jsme nahlásili na úřad, a požádali automaticky o termíny závěrečné zkoušky.

Nemusíte proto volat na pobočky a prosit magistráty o termíny. Vše jsme zařídili automaticky za Vás. Počkejte prosím na SMS o Vašem termínu zkoušky, která Vám přijde s dostatečným předstihem.

Všichni, kteří čekají na výuku teorie, aby mohli studovat, ať prosím navštíví náš online sytém moje-autoškola a v sekci přednášky si rezervují termíny. *pokud si i tak nebudete vědět rady kontaktujte prosím asistentu (kontakty na konci článku)

Všichni, kteří čekají na pokračování praktického výcviku. Kontaktujte po 1.12.2020 svého lektora praktického výcviku a hurá na jízdy.

Pokud by se cokoli změnilo sledujte tuto stránku.

 

Informace pro budoucí studenty

Ahoj drazí budoucí řidiči! Máme tady všemi „neslibovaný“ lockdown , ale také i vytoužené světlo na konci tunelu. Po konzultaci s Ministerstvem dopravy, a na základě informací od Asociace autoškol, nám od 3.11.2020 vláda slibovala rozvolnění opatření a obnovení provozu. Proto odkládáme nástupy do našich kurzů. Protože naší vládě už nevěříme. Myslíme si, že rozvolnění přijde spíše začátkem prosince. Do našich kurzů budete moci nastoupit až po 1.12.2020. Rezervujte si proto kurzy již nyní. Každá rezervace má pořadové číslo a z našich zkušeností víme, že se tyto volné termíny velmi rychle zaplní.

Místo v kurzu si zabookujte přes náš objednávkový formulář, a my Vás budeme telefonicky kontaktovat nejpozději do 5-ti pracovních dnů.

*Na pobočkách Ostrava, Opava a Frýdek-Místek Vás budeme kontaktovat do 10 pracovních dní z důvodu velké vytíženosti těchto poboček. Tímto se Vám omlouváme za toto prodlení. 

Informace pro aktivní studenty

Teoretická příprava studentů, kteří ještě nezahájili praktický výcvik

Výuka (teorie) je zastavená do doby, dokud nám nebude povoleno shromažďování nad 6 osob. Rádi bychom prováděli on-line/distanční výuku teorie, ale nedovoluje nám to zákon 247/2000 Sb. o zdokonalování odborné způsobilosti řidičů. Absence novelizace zákona nás velmi mrzí, protože jsme jak personálně, tak i technicky připraveni na tento způsob výuky již od první vlny pandemie. S dotazy na novelizaci zákona a řešení dané situace doporučujeme kontaktovat Asociaci autoškol, nebo autoškolského ombudsmana JUDr. Ing. Ondřeje Horázného, který s MDČR řeší novelizaci zákona. (zde.)

Předpokládaný termín pro pokračování teoretických lekcí výuky v autoškole je 30.12.2020! (Viz. info studijní oddělení, nebo manažer pobočky)

Studenti, kteří mají absolvovanou teorii a čekají na přiřazení lektora

Když máte absolvované všechny hodiny teorie (vyjma zdravotní přípravy *není nutná pro zahájení praktického výcviku) čekáte na přiřazení lektora. Lektora vždy přiřazuje manažer pobočky, nebo pověřená osoba např. studijní oddělení. Jelikož je veškerá činnost autoškoly z důvodu nařízení vlády zastavena, přiřazení lektorů se pozdržuje a musíme počkat na rozvolnění po 30.11.2020. Po tomto datu bude pokračovat délka termínu pro přidělení lektora. Přijali jsme nová opatření, a na všech pobočkách v republice probíhá aktivní nábor nových lektorů pro pokrytí požadavků studentů po ukončení 2 vlny.

Studenti v praktickém výcviku

Tento topic se týká všech, kteří zahájili jízdy a kvůli nařízení vlády je jim praktický výcvik přerušen. Je to velmi nemilá situace, kterou nikdo z nás nepředpokládal. Podle informací můžeme čekat rozvolnění od 30.11.2020. Všichni studenti mohou kontaktovat své lektory již 30.11.2020 z ohledem na informace, které se k nám dostanou přes sdělovací prostředky. Doporučujeme být se svým lektorem v SMS nebo telefonickém kontaktu cca. co 2-3 dny a mapovat situaci. Hlavní informační kanál je zde Váš lektor, nebo studijní oddělení.

Prvožadatelé o závěrečnou zkoušku

Jste absolvent kurzu a čekáte na první zkoušku? Toto je odstavec pro Vás! Pan učitel s Vámi dojezdil jízdy a nahlásil Vás na zkoušku. Magistráty jsou však dle nařízení vlády uzavřeny a zkoušky neprobíhají. Nebojte se, že bychom na Vás nemysleli. Na zkoušku jste přihlášeni a čekáme na zákonný termín. Vše se odvíjí od termínu rozvolnění. V pondělí 30.11.2020 bychom měli mít mnohem více informaci.

Čekatelé na opakovanou zkoušku

Nebudeme skrývat, že se nacházíte v nejvíce problematickém stavu ze všech výše zmíněných. Od první zkoušky, kterou jste absolvovali (ať úspěšně, nebo neúspěšně) Vám běží 6-ti měsíční termín pro absolvování zkoušky. V prvním nouzovém stavu se stát o tyto studenty postaral, víceméně, nešťastně. Nouzový stav a také neúměrně dlouhá čekací doba, nad rámec zákonné doby, kterou trpíte je velkou frustrací a také hrubým porušením zák. 247/2000Sb. ze strany vlády. Pokud by Vám hrozilo zrušení odborné způsobilosti (6 měsíců od první zkoušky), nebo výrazné prodloužení této doby, než budete moci opět absolvovat další zkoušku, kontaktujte přímo generálního manažera pana Patrika Noska – 604 889 752, který Vás bude zastupovat, a nebo Vám navrhne individuální řešení celé situace.

Hlavní telefonní kontakty:

Severní-Morava (Všechny pobočky)
Asistentka: 725 526 513
Manažer: 739 092 948

Brno:
Asistentka: 702 848 231
Manažer: 604 389 113

Olomouc:
Asistentka:
Manažer: 604 462 563

Hradec-Králové:
Asistentka: 722 071 955
Manažer: 721 268 443

Praha:
Asistentka/studijní odd.: 725 900 221
Asistentka/zkoušky.: 725 722 073
Manažer: 603 335 391

Dále je zde pro Vás naše bezplatná informační linka 800 888 180, na kterou se můžete obrátit každý všední den od 10:00 – 18:00.

V případě jakýchkoli problémů, neváhejte kontaktovat přímo generálního manažera pana Patrika Noska, který je pro Vás k dispozici na telefonním čísle 604 889 752.

Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na Vás