KURZ – UČITEL AUTOŠKOLY

UČITEL - 970x250

Chtěli byste se stát instruktorem v autoškole a víte, že by Vás tato práce bavila? Čtěte dále a zjistěte více o této zajímavé a slušně honorované profesi

KURZ – UČITEL AUTOŠKOLY – zákonné podmínky přijetí do kurzu:

 • věk – od 24 let
 • 3 roky držení řidičského oprávnění té skupiny, kterou máte zájem vyučovat
 • ukončené středoškolské vzdělání s maturitou či vyučení ve strojním oboru (např. automechanik či zámečník) – pouze u rozsahu POP
 • uchazeči nebyl během posledních tří let soudem či správním orgánem uložen trest spočívající v zákazu řízení

DRUHY KURZŮ UČITELSKÉHO OPRÁVNĚNÍ A JEJICH CENA

Existuje více druhů kurzů pro učitele. Každý z nich má své specifické výhody. Vyberte si město a zjistěte více informací o kurzech pro učitele.

DÉLKA KURZU

Délka kurzu záleží především na uchazeči. Někteří uchazeči jsou schopni úspěšně absolvovat kurz do jednoho měsíce. Jde především o to, jaké úsilí tomu uchazeč věnuje. Průměrná délka kurzu však činí cca 2 měsíce.

Výuka u nás probíhá především v Praze a Ostravě. Pravidlem je, že se uchazeči scházejí zhruba 2x týdně v odpoledních hodinách (po práci). Mnoho našich budoucích učitelů však během přípravy navštěvuje standardní zaměstnání, takže dochází řada také na konzultace (dle osobních časových možností jednotlivých účastníků kurzu).

ZKOUŠKA KURZU – UČITEL AUTOŠKOLY

60w4yrz6

Bez autoškoly a profíků, kteří mají důvěru u komise, to není žádný med. Zkouška se skládá ze šesti dílčích zkoušek před komisí příslušného úřadu. Jedním členem komise je zkušený lektor, který Vás po celou dobu kurzu připravoval.

OBSAH ZKOUŠKY:

 • testy – standardní testy, které skládáte taktéž v autoškole
 • ústní zkouška se souvisejících předpisů – jedná se o zákony a vyhlášky spojené s provozováním autoškoly
 • ústní zkouška z nauky o konstrukci a údržby vozidlaosvědčení
 • ústní zkouška ze znalosti zákona 361/2000 Sb.
 • praktická jízda – jako žák
 • praktická jízda – jako učitel

Po úspěšném složení zkoušky získá absolvent profesní osvědčení a titul mistra řízení motorových vozidel.  Viz napravo.

NA JAKÝ HONORÁŘ SI MŮŽE INSTRUKTOR V AUTOŠKOLE PŘIJÍT? MŮŽE TUTO PROFESI DĚLAT TAKTÉŽ PŘI STÁLÉM ZAMĚSTNÁNÍ?

Odměny se pohybují okolo cca 100-150,-/45 min.  Jelikož si učitel domlouvá lekce se svými žáky sám, plánuje si svůj čas v závislosti na svém čase a časových dispozicích svých žáků.

Mnoho autoškol také umožňuje pracovat na dohodu.

Jestliže si učitel obstará své vlastní vozidlo, stává se časově mnohem nezávislejším a pobírá mnohem vyšší provize. Své vozidlo může také autoškole pronajmout a tím uhradit mnohdy veškeré náklady na případný leasing, či z pronájmu získávat pasivní příjem. Naše autoškola také může zajistit uchazeči velmi zajímavé možnosti financování vozu či případně s financováním pomoci.

IMG_09

ÚŘAD PRÁCE PROPLÁCÍ CELÝ KURZ!

Kurzovné není levnou záležitostí. Každý člověk, a to i ten, který není veden na úřadu práce, má nárok na rekvalifikaci v hodnotě 50.000,- Kč každé 3 roky. Administrativa spojená s tímto úkonem je nám dobře známa a pomůžeme Vám ji vyřídit!

Úřad proplácí kurzovné po úspěšném složení zkoušky, proto je nicméně nutné uhradit kurz z vlastních zdrojů a po složení zkoušky Vám bude následně kurz proplacen.

PRÁCE INSTRUKTORA AUTOŠKOLY A JEJÍ BUDOUCNOST:

Mít řidičský průkaz je v dnešní době již nutností. „Budoucí řidiči dospívají a čekají nás velice silné ročníky,“ říká Patrik Nosek, ředitel autoškoly NOBE.

Jen v Ostravě je autoškol přes 70 a Praha se může dokonce pochlubit více než 500 autoškolami. Dobrých učitelů je však jako šafránu a proto se stává, že lektor jezdí i pro více autoškol najednou.

Co o práci říkají samotní lektoři? „učitel musí být tak trochu chameleon…“

Přečtěte si článek o lektorech, kteří se k této profesi dostali od oborů, jež byste spíše nečekali. Srovnání výuky v PRAZE i OSTRAVĚ!

Článek Drahoše Noska (spoluzakladatel a jeden z profesně nejstarších lektorů):

: DRAHOŠ 1 - CL  DRAHOŠ 2 - CL  DRAHOŠ 3 - CL

Příběh Vladimíra Fuska (mnohonásobný držitel titulu lektor roku a mentor NOBE):

LADA - 1 - CL LADA - 2 - CL

DRUHY KURZŮ UČITELSKÉHO OPRÁVNĚNÍ A JEJICH CENA

Je více druhů kurzů pro učitele. Každý má své specifické výhody. Vyberte si město a zjistěte více informací o kurzech pro učitele.

 

 

 

 

 

 

 

 • PATRIK NOSEK

  GENERÁLNÍ MANAŽER NOBE

  manažer
  autoskola@nobe.cz

  (+420) 604 889 752

  Tito lidé jsou nejlepší v oboru, jsem hrdý na každého z nich