NOBE Dětem

KAŽDÉ DÍTĚ „VYBRANÉ VEDENÍM ÚSTAVU“ ODCHÁZEJÍCÍ Z DOMOVA DO ŽIVOTA, DOSTANE ŘIDIČÁK ZDARMA

Projekt autoškoly NOBE, zaměřený na zvýšení kvalifikace dětí v dětských domovech, kdy autoškola NOBE, obdaruje každé dítě z dětského domova Ostrava Hrabová, které dosáhne plnoletosti, kurzem autoškoly v hodnotě 9.000Kč jako dárek do dalšího života. (text 2011)

V roce 2011 zahájila autoškola NOBE projekt NOBE dětem. Jeho podstatou je, že nabídla chráněncům a chráněnkám Dětského domova (DD) v Ostravě-Hrabové možnost absolvovat autoškolu – zdarma. Řidičský průkaz se tak stal sponzorským darem dětem, jejichž start do života je poněkud složitější. Kurz jako první navštěvovala dnes již devatenáctiletá dívka Tereza. Druhým kandidátem, je mladý muž jménem Ladislav.

holka-dd„Pochopitelně rádi jsme takovou velkorysou nabídku přijali a projednali ji s těmi, kterých by se mohla týkat,“ uvedl tehdejší ředitel DD Vladimír Lankočí. Kromě zmíněné dívky vytipovali ještě další tři adepty. „Uvidíme, zda tento nápor našich zájemců NOBE unese, protože náklady na absolvování autoškoly nese ona, my dětem hradíme pouze správní poplatky,“ doplnil. Získají tak větší možnost uplatnit se po odchodu do samostatného života na trhu práce.

Při slavnostním vyhlašování nejlepších pracovníků za rok 2011 v lednu oznámil generální manažer NOBE Patrik Nosek, že se rozhodl projekt rozšířit na všechny dětské domovy v Ostravě. A nejen to – původně měl v plánu věnovat možnost absolvovat zdarma autoškolu šesti dětem, později se ale rozhodl nabídnout tuto šanci i dalším. „Každé dítě vychované v dětských domovech v Ostravě, které bude vybráno vedením dětského doma, získá od NOBE možnost udělat si řidičák zdarma. Všichni, kteří z nich budou odcházet, ho od nás dostanou ,do výbavy‘,“ uvedl.

reditel-ddDo projektu NOBE dětem se tak tedy nově zapojil i Dětský domov ve Slezské Ostravě na Bukovanského ulici. Jak uvedla jeho ředitelka Dagmar Nosálová, samozřejmě také jejich zařízení tuto možnost vítá a již má vytipované dva chlapce, kteří by mohli kurz pro nové řidiče absolvovat.

– Viz o nás (zde)
– Trochu historie naší autoškoly (zde)
– Více fotek (zde)
– Naše kurzy (zde)